Matrix

Co za Matrix? Matrix to mój ulubiony film. Oglądałem go rekordową ilość razy, zwłaszcza część pierwszą. Z niego pochodzi cytat Morfeusza:

You have to understand, most of these people are not ready to be unplugged.

„Musisz zrozumieć, większość tych ludzi nie jest gotowych, by ich odłączyć.”

Morfeusz mówi też wtedy, że większość ludzi jest tak zależna od systemu, że będą o niego walczyć, jeśli spróbuje się ich uwolnić.

Tak samo jest z religią. I tak samo, większość ludzi nie jest gotowa, by z niego wyjść. Dlatego daję ci, choć nieproszony, dobrą radę: nie dziel się z byle kim tym, co tutaj wyczytasz. Popatrzą na ciebie dziwnie i zmienią temat, w najlepszym przypadku.

Znam pastorów świetnie obeznanych z językami oryginalnymi Biblii, znających połowę jej rozdziałów na pamięć, studiujących ją codziennie od wielu lat… i jednocześnie przeżywających wewnętrzne katusze, bo bóg, którego wczytują w Biblię jest bogiem irracjonalnie sadystycznym, i… boją się go. Jednak – chyba – bardziej boją się porzucić system religijny, któremu służyli tyle lat, bo na wszelki dźwięk ewangelii prawdziwej łaski, zamykają uszy… nie chcą słuchać… uciekają…

Oczywiście, starajmy się pomóc ludziom uwolnić! Ale wpierw muszą sami zechcieć. Kiedy ktoś mnie pyta o zbawienie, o Boga, daję mu wpierw dość ogólnikowe informacje, i czekam, ile ta osoba naprawdę się chce dowiedzieć. I ile jest gotowa poświęcić, by poznać i uwierzyć w prawdę.

Jeśli chce się dowiedzieć wszystkiego, i nie ustanie w poszukiwaniach, prędzej czy później będzie w stanie pojąć prawdę, i być może to ty będziesz osobą, która jej tę prawdę przekaże. Prawdę – Dobrą Nowinę – że Bóg jest naprawdę dobry.

Żniwo wielkie, choć robotników mało!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *